Not ortalaması 3,5 ve üstü olan bölüm birincisi öğrenciye 500 TL’ye ilave 750 TL burs geliyor. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay öğrencilere müjdeyi verdi “Uludağ Üniversitesi öğrencisi olup, bölümün en başarılı öğrencisine ilave 750 TL burs vereceğiz” dedi.

Uludağ Üniversitesi’ndeki (UÜ) tüm fakülte ya da meslek yüksekokullarından herhangi bir programı tercih edip yerleşen en yüksek puanlı ilk 5 öğrenciye burs verilmesi için sanayi kuruluşlarıyla işbirliği atağı sürüyor.

Bu kapsamda Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Bürosit ve Uludağ Üniversitesi işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Binası B salonunda gerçekleşen törende protokole Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit, Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener imza koydu

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala, İsmail Hakkı Temizkök, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güneş Yılmaz, öğretim üyeleri ve Ermetal personeli katıldı.

BAŞARILI ÖĞRENCİYE İKİNCİ BURS GELİYOR

Protokol töreninde konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay “Fakülteler ve MYO’ların hemen hemen her bölümüne ilk beşte yerleşen öğrenciye 10 ay boyunca 500TL burs veriyoruz. Bir öğrenci bu ilk beş içinde yer almasa bile not ortalaması 3,5 üstündeyse ona ayrıca 750 lira burs vereceğiz. Ama ilk 5 içindeyse başarılı olduğu müddetçe 500 TL’nin üstüne 750 TL ilave burs alacak” dedi.

Konuşmaların ardından protokol imza törenine geçildi.