OYTAŞ-Yıldız İnşaat’tan İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE BURS

Sektörünün öncü firmalarından OYTAŞ-Yıldız İnşaat, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü seçecek en yüksek puana sahip 5 öğrenciye aylık 500 TL burs verecek.

OYTAŞ-Yıldız İnşaat A.Ş., U.Ü Mühendislik Fakültesi, ÖSYM’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi için yaptığı sınav sonucunda İnşaat Mühendisliği Bölümünü ilk beşte kazanan ve kayıt yaptıran öğrencisine yine 2017/2018 Eğitim-Öğretim yılından başlamak üzere yılda 10 ay ve öğrenim süresi olan 4 yıl boyunca aylık 500 TL burs verecektir.

Burslu öğrenci başarılı olduğu sürece bursu alabilecektir. Bursun devam edebilmesi için öğrencinin bir alt sınıftan dersinin olmaması ve dönemlik not ortalamasının 2,5’un üstünde olması gereklidir.

Ayrıca 1.yılın sonunda not ortalaması 3,5 üzerinde olan öğrenciler arasından en yüksek not ortalaması olan ilk üç öğrenciye dönem bitinceye kadar 10 ay boyunca ayda 750 TL daha burs verilecektir.

Rektörlük B Salonu’nda düzenlenen imza töreninde konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, başarılı öğrencileri Uludağ Üniversitesi’ne çekmek için hayata geçirdikleri burs projesine Bursalı çok sayıda kurum ve kuruluştan destek geldiğini açıkladı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiklerini söyleyen Rektör Ulcay, “Bu projeye destek vermek, sahip çıkmak demek Bursa’ya sahip çıkmak demektir. Bursa’daki eğitim kalitesinin arttırılması adına yürütülen çalışmalara sahip çıkmak demektir. Eğer başarılı öğrenci Uludağ Üniversitesi’ne gelirse, üniversitenin de eğitim kalitesi yükselecektir. Bu eğitim kalitesi de kaliteli öğrencilerin mezun olması anlamına gelecektir. Kaliteli öğrenci de ileride çalışacağı firmalara katkı sağlayacaktır. Dolayısı ile firmalar bu projeye destek vermek ile bir nevi kendilerine yatırım yapmış olacaklar. Ben üniversitem adına tüm destek veren kuruluşlara ve OYTAŞ-Yıldız İnşaat yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

UÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün de burs projesini hayata geçiren Rektör Ulcay ile destek veren OYTAŞ-Yıldız İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman YILDIZ’a teşekkür ettiler.