Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 2017 yılı Tübitak ödül töreninde Uludağ Üniversitesi ,Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız,
layık görüldüğü Mühendislik alanında TÜBİTAK 2017 Yılı Teşvik Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız’ın “Optimum ürün tasarımı ve imalat alanında sürdürülebilir kalkınma için yeni nesil yüksek performanslı hibrid yapay zeka optimizasyon yöntemlerinin geliştirilmesi ve bu yöntemleri kullanarak endüstriyel problemlere çözüm getirmesi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları”
nedeniyle almaya hak kazandığı ödül, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen
törenle verildi.

Daha önce “2015 yılı ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Araştırma Teşvik Ödülü”’ve “2015 yılı Türkiye Bilimler Akademisi, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) Ödülü” de almış olan Prof. Dr. Ali Rıza YILDIZ,
“Bilimsel çalışmalarım sırasında bana maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Uludağ Üniversitesi yönetimine, çalışma arkadaşlarıma ve aileme teşekkür ediyor, bu ödülün üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.